Z przyjemnością informujemy, że Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN objął patronatem honorowym Med Smart Science Forum – konferencję, która już 6-7 listopada w Warszawie oraz online połączy medycynę, naukę i technologię.
Forum powstało, aby stworzyć przestrzeń do rozmów o tym, jak dane mogą zmienić jakość opieki zdrowotnej, badań naukowych i diagnostyki, a także jak dzięki nowoczesnym narzędziom analitycznym i sztucznej inteligencji możliwe staje się wprowadzanie realnych innowacji w codziennej praktyce.
Med Smart Science Forum wyróżnia skupienie się na praktycznych wdrożeniach i konkretnych przykładach zastosowań. W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się z przykładami zastosowań modeli predykcyjnych, algorytmów sztucznej inteligencji oraz symulacji digital twin w szpitalach i instytucjach badawczych, a także dowiedzieć się, w jaki sposób integrowane są dane z różnych źródeł – od genomiki, przez obrazy medyczne, aż po dane pochodzące z urządzeń wearable. Forum to nie tylko prezentacja nowych technologii, ale także odpowiedź na pytania o etykę, bezpieczeństwo i zgodność prawną w obszarze danych medycznych.
Nad poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa Rada Programowa Med Smart Science Forum, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych instytucji w Polsce zajmujących się medycyną cyfrową, badaniami klinicznymi i rozwojem technologii. To eksperci reprezentujący m.in. Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Narodowy Instytut Onkologii, Agencję Badań Medycznych, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Politechnikę Śląską, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wojskowy Instytut Medyczny oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. IITD PAN reprezentowane jest przez dr hab. n. med. Edytę Pawlak, prof. PAN. Tak szerokie zaplecze instytucjonalne gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny i sprawia, że Med Smart Science Forum staje się wydarzeniem unikalnym w skali kraju.
Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia znajduje się na oficjalnej stronie konferencji: