Na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ukazał się film przybliżający cele i założenia projektu „Utworzenie Zintegrowanego Laboratorium NeoLek – Doświadczalnej Onkologii i Innowacyjnych Technologii”.
oglądaj…
2 listopada 2010 r. na łamach „Gazety Woborczej” ukazał się artykuł informujący o powstaniu Laboratorium NeoLek zatytułowany „Koniem trojańskim chcą uderzyć w raka”.
czytaj…
W numerze 7-8/2010 „Laboratorium – Przeglądu Ogólnopolskiego” ukazał się artykuł „Laboratorium NeoLek – przeciwnowotworowa droga powiedzie przez Wrocław”.
czytaj…
Portal Biotechnologia.pl prezentuje na swoich stronach misję, profil oraz ofertę laboratorium NeoLek.
przeglądaj…
Laboratorium NeoLek rozpoczęło kampanię informacyjną promującą projekt „Utworzenie Zintegrowanego Laboratorium NeoLek – Doświadczalnej Onkologii i Innowacyjnych Technologii”.
Założenia i cele Projektu chcielibyśmy przybliżyć w szczególności społeczności wrocławskiej. Informacje o Projekcie dostępne są w branżowych czasopismach i serwisach internetowych, a także na szczególnymnośniku reklamy wizualnej, jakim będzie wrocławski tramwaj 205WrAs.
W dniu 17 września z udziałem wiceprezydenta Wrocławia, pana Adama Grehla, w zajezdni tramwajowej Borek odbyła się uroczystość związana z wyjazdem na ulice miasta tramwaju promującego projekt „Utworzenie Zintegrowanego Laboratorium NeoLek – Doświadczalnej Onkologii i Innowacyjnych Technologii”.
Z zewnątrz tramwaj pokrywają informacje promujące projekt, m.in. logotypy czy hasło przewodnie Laboratorium: Nowe wizje – Nowe Leki – NeoLek. Wewnątrz tramwaju, na 16 plakatach przedstawione zostaną sylwetki Laureatów Nagrody Nobla związanych z Wrocławiem, Honorowych Obywateli Miasta, a także Rudolfa Weigla, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie i Ludwika Hirszfelda, założyciela Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu.
Tym działaniem, zainicjowanym przez Miasto Wrocław i MPK Wrocław, rozpoczynamy cykl „Wrocławskie Tramwaje Postępu”. Pragniemy przybliżyć Wrocławianom ideę „Nauki bez granic” i zapoznać ich z dorobkiem naukowym regionu.
Składamy podziękowania:
- Urzędowi Miejskiemu Wrocławia
- Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu we Wrocławiu
- Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta
- Muzeum Narodowemu Ziemi Przemyskiej (fotografia prof. Rudolfa Weigla)
- Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego (fotografia Medalu Nagrody Nobla dla Wisławy Szymborskiej, fot. Janusz Kozin)
- Wydawnictwu książki „Nobliści znad Wisły, Odry i Niemna” (Muza SA)
Szczególne podziękowania składamy Pani dr Margaret Oechsli za udostępnienie grafiki innowacyjnego leku bevacizumab, Pani prof. Marii Janusz repliki zegarków za pomysł hasła Nowe wizje – Nowe leki – NeoLek, Pani Beacie Modrzyńskiej, studentce ASP we Wrocławiu za opracowanie plakatów przybliżających sylwetki uczonych związanych z Miastem oraz Panu Jerzemu Komisarukowi za projekt graficzny i wykonanie zewnętrznej okleiny.
Zobacz zdjęcia z realizacji reklamy (fot. Magdalena Milczarek):
Kampania informacyjno-promocyjna jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.