Instytut beneficjentem trzech grantów finansowanych przez Agencję Badań Medycznych

Instytut beneficjentem trzech grantów finansowanych przez Agencję Badań Medycznych

Miło nam poinformować, że Instytut został beneficjentem trzech grantów finansowanych przez Agencję Badań Medycznych:

1. Projekt „Opracowanie produktu leczniczego opartego o modyfikowane genetycznie limfocyty T dla terapii nawrotowych i opornych postaci szpiczaka plazmocytowego: od produkcji wektora DNA z receptorem CAR po badania I/II fazy” (ABM/2022/6), złożony w konkursie na rozwój medycyny celowanej lub personalizowanej na bazie produktów leczniczych opartych na kwasach nukleinowych i związkach drobnocząsteczkowych otrzymał najwyższą ilość punktów oraz finansowanie w kwocie 50 623 169,62 zł. Głównym celem projektu jest opracowanie terapii komórkowej CAR-T w leczeniu szpiczaka plazmocytowego (szpiczaka mnogiego, multiple myeloma, MM). Projekt ten zakłada badania przemysłowe i badania przedkliniczne fazy I/II.
Lider Konsorcjum – Centrum Transferu Technologii Meditransfer IITD Sp. z o.o. oraz konsorcjanci: Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN i Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

2. Projekt „Onkologiczne Specjalistyczne Centrum Medycyny Cyfrowej (OnkoSCMC)” ( ABM/2023/2) złożony w konkursie na tworzenie i rozwój Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej.
Cel główny projektu: Stworzenie Onkologicznego Specjalistycznego Centrum Medycyny Cyfrowej (OnkoSCMC).
W ramach projektu planowane jest zaangażowanie kadry i szkolenia dla pracowników RCMC, adaptacja/modernizacja oraz wyposażenie RCMC, w tym biobanku, zakup systemów informatycznych i rozbudowy infrastruktury informatycznej wspierających działanie RCMC, certyfikacja, biobankowanie / sekwencjonowanie materiału biologicznego. Projekt planowany jest na 5 lat, kwota finansowania wynosi 29 501 115,00 zł
Lider: Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, konsorcjant: Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN

3. Projekt „Utworzenie i rozwój zintegrowanego systemu do analizy i zarządzania ustrukturyzowanymi danymi klinicznymi i multiomicznymi w oparciu o sztuczną inteligencję w chorobach cywilizacyjnych” (2023/ABM/02/00005). Głównym celem projektu jest utworzenie Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej (RCMC) oraz standaryzacja, pozyskiwanie i przetwarzanie wysokiej jakości danych medycznych w celach naukowych i analitycznych oraz zapewnienia możliwości bezpiecznej wymiany ustrukturyzowanych danych.
Lider: 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu, konsorcjanci: Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT, Polski Ośrodek Rozwoju Technologii we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN
Zadania zespołu IITD PAN: Zaangażowanie kadry i szkolenia dla pracowników, adaptacja/modernizacja oraz wyposażenie RCMC, w tym biobanku, Zakup systemów informatycznych i rozbudowy infrastruktury informatycznej wspierających działanie RCMC, certyfikacja, biobankowanie/sekwencjonowanie materiału biologicznego.
Kwota finansowania 29 989 575,00 zł