Mgr Mehlayl Tariq z nagrodą za najlepszy plakat na prestiżowej konferencji

Z radością informujemy, że mgr Mehlayl Tariq, doktorantka w Laboratorium Chemii Biomedycznej kierowanym przez dr. hab. Tomasza Goszczyńskiego, zdobyła I nagrodę w konkursie na najlepszy plakat podczas międzynarodowej konferencji Euroboron 10, która odbyła się w dniach 6–10 lipca w Łodzi. Konferencja Euroboron to jedno z najważniejszych światowych wydarzeń naukowych poświęconych chemii boru. Czytaj więcej…

Dr hab. Sabina Górska laureatką międzynarodowego projektu w ramach konkursu OPUS 28+LAP/Weave

Dr hab. Sabina Górska laureatką międzynarodowego projektu w ramach konkursu OPUS 28+LAP/Weave

Z dumą informujemy o otrzymaniu finansowania na realizację międzynarodowego projektu przez dr hab. Sabinę Górską (Laboratorium Immunobiologii Mikrobiomu) w ramach konkursu OPUS 28+LAP/Weave finansowanego ze źródeł Narodowego Centrum Nauki (2 103 280 PLN) oraz Czech Science Foundation (1 079 265 zł). Projekt pt.: „Rola mikrobioty zatokowej w modulowaniu odporności dróg oddechowych i Czytaj więcej…

Dr Agnieszka Razim wybrana do projektu „Nauka Ma Głos”

Nauka ma głos

„Nauka Ma Głos” to wspólny projekt Centrum Nauki Kopernik oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, będący nowym komponentem programu „Nauka dla Ciebie”, realizowanego od 2018 roku. Z radością informujemy, że w gronie naukowców zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji projektu znalazła się dr Agnieszka Razim z Laboratorium Immunobiologii Mikrobiomu. Głównym celem popularyzatorskiego Czytaj więcej…

Prof. Andrzej Górski w światowej czołówce badaczy według Research.com

Andrzej Górski

Z dumą informujemy, że prof. Andrzej Górski, kierownik Laboratorium Bakteriofagowego, znalazł się w prestiżowym, międzynarodowym rankingu Research.com. Profesor Górski zajął 3. lokatę wśród polskich uczonych w dziedzinie immunologii, będąc jedynym naukowcem Polskiej Akademii Nauk wyróżnionym w tej dziedzinie. W światowym rankingu immunologów zajął 3582. miejsce. Ranking Research.com opiera się na wskaźniku D-index Czytaj więcej…

Dr Krzysztof Fink ze Stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców

ministerstwonaukiiszkolnictwa

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Z dumą informujemy, że jednym z laureatów tego prestiżowego wyróżnienia został dr Krzysztof Fink z Laboratorium Chemii Biomedycznej, który otrzymał stypendium w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauk farmaceutycznych. Serdecznie gratulujemy! Lista laureatów dostępna jest pod adresem: Czytaj więcej…

Dwa granty MINIATURA 9 przyznane Instytutowi Hirszfelda

NCN

W środę 25 czerwca Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu MINIATURA 9, dla wniosków złożonych do NCN w marcu. Finansowanie otrzymało 65 działań naukowych na łączną kwotę niemal 2,6 mln zł. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów znalazły się dwie naukowczynie z Instytutu Hirszfelda: Dr hab. Ewa Jończyk-Matysiak (Laboratorium Bakteriofagowe): „Badanie szlaków Czytaj więcej…

Dr hab. n. med. Ryszard Międzybrodzki z Nagrodą Prezydenta Wrocławia

Dr hab. n. med. Ryszard Międzybrodzki z Nagrodą Prezydenta Wrocławia

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji Święta Wrocławia, obchodzonego 24 czerwca – w dniu patrona miasta, Św. Jana Chrzciciela, wręczone zostały Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia. Z dumą informujemy, że wśród laureatów Nagrody Prezydenta Wrocławia znalazł się dr hab. n. med. Ryszard Międzybrodzki – czołowy polski specjalista w dziedzinie terapii Czytaj więcej…

„Instytut w pigułce” – otwarte dane i projekt Science4Business

Instytut w pigułce

W najbliższy czwartek 26 czerwca zapraszamy Pracowników oraz Doktorantów na kolejne spotkanie z cyklu „Instytut w pigułce”. Podczas posiedzenia zapoznamy się z tematem otwartych danych – dr inż. Łukasz Sobala przybliży zagadnienie otwartych repozytoriów, a dr Agnieszka Razim opowie o otwartych danych w badaniach nad strukturami bakteryjnymi. W drugiej części spotkania będziemy Czytaj więcej…